Bon turystyczny – serwis www od Inovatica

Bon turystyczny – serwis www od Inovatica

Inovatica zrealizowała i utrzymuje serwis, dla rodziców i firm obsługujących bon turystyczny. To duże wyzwanie, zwłaszcza w kontekście ogromnej grupy docelowej (rodzice ponad 6 000 000 dzieci).

 

Serwis ułatwia praktyczne wykorzystanie bonów turystycznych i podzielony jest na dwie strefy: rodzica i przedsiębiorcy. Rodzice mogą w nim poznać zasady przydzielania i korzystania z bonów. Do ich dyspozycji jest również wyszukiwarka gdzie mogą sprawdzić gdzie możliwa jest płatność bonem. W części dla biznesu, właściciele firm mogą sprawdzić jak się dopisać do bazy swoje usługi, które mogą być rozliczane za pomocą bonów.

Portal został zrealizowany na zlecenie i według wytycznych Polskiej Organizacji Turystyki.  Prosta i łatwa nawigacja strony ułatwiają szybkie dotarcie do poszukiwanych informacji. Serwis jest również w pełni dopasowany do urządzeń mobilnych.

 

Obsługa ruchu na www przez CDN

W trakcie konsultacji z zamawiającym byliśmy zgodni, że należy się spodziewać gwałtownego wzrostu ruchu w serwisie gdy bon turystyczny stanie się dostępny. Aby zminimalizować ryzyko niedostępności serwisu w przypadku rosnącego ruchu lub jego nagłych skoków zaproponowaliśmy wykorzystanie usługi  Content Delivery Network (CDN). Odpowiednio dobrany i skonfigurowany CDN znacząco poprawia szybkość ładowania się serwisu oraz jego przepustowość. Dzięki temu, że elementy strony są przechowywane w wielu różnych centrów danych możliwa jest szybka obsługa użytkowników, nawet gdy ich liczba gwałtownie rośnie.

Poniżej prezentujemy jak wyglądał ruch w tygodniu uruchomienia dystrybucji bonów:

Podsumowanie

Grupa docelowa: Rodzice ponad  6 000 000 milionów polskich dzieci.
Termin realizacji: Tak szybko jak to możliwe, realizacja przebiegała w zwinnej metodyce, w tygodniowych sprintach.
Cel: Zapewnić dostępność serwisu i łatwą w odbiorze strukturę informacji.
Dostawca serwisu www: Inovatica

Zakres prac wykonanych przez Inovatica:

  • Analiza UX
  • Projekty graficzne
  • Kodowanie i optymalizacja
  • Obsługa powdrożeniowa
  • Dobór i konfiguracja hostingu z zastosowaniem CDN

Adres serwisu: https://bonturystyczny.polska.travel/

Chcesz zrealizować podobny serwis? Kliknij i opisz swój pomysł.

Odpoczywaj w Polsce – nowy serwis od Inovatica

Odpoczywaj w Polsce – nowy serwis od Inovatica Portfolio Inovatica

Atrakcyjne oferty, bezpieczne noclegi i najpiękniejsze miejsca w Polsce – nowy serwis www od Inovatica pomaga zaplanować udane wakacje.

Utrudnienia w podróżowaniu sprawiły, że wiele osób decyduje się spędzić nadchodzące wakacje w Polsce. Turyści chcą jednak mieć pewność, że pojadą w miejsca pełne atrakcji i jednocześnie bezpieczne. Polska Organizacja Turystyczna, jeszcze w trakcie pandemii COVID-19, zleciła nam przygotowanie portalu ułatwiającego krajowy wypoczynek.

 

Musieliśmy działać bardzo szybko i bardzo efektywnie, by serwis uruchomić na początku czerwca. Założenie było takie, by niezależnie od tego czy zostanie wprowadzony bon turystyczny, istniało gotowe narzędzie ułatwiające rezerwacje noclegów w Polsce. Nowy portal został od podstaw zrealizowany w niecały miesiąc – mówi Mateusz Pilarski, koordynator projektu w Inovatica. – Wyzwaniem był fakt, że z uwagi na bardzo krótki deadline wszystkie procesy tj.: analiza, projektowanie, design, ux, kodowanie i testy musiały być prowadzone niemal równolegle zamiast kaskadowo. Był też okres gdy nasz zespół był rozproszony i pracował zdalnie, ale poradziliśmy sobie i dowieźliśmy oczekiwany efekt w terminie – dodaje Pilarski.

SerwisSerwis www dla turystów, realizacja Inovatica. https://odpoczywajwpolsce.pl/ został zgodnie z planem uruchomiony 5 czerwca. Ma on ogromne znaczenie dla branży turystyczne, którą pandemia dotknęła szczególnie mocno. Anulowano m.in. wiosenną edycję popularnej akcji Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny, a dodatkowo okazało się, że niemożliwy był wypoczynek podczas majówki. Sezon na dobre wystartował więc dopiero w długi weekend w czerwcu.

 

Aktualnie w serwisie znajduje się kilkaset zweryfikowanych przez POT obiektów, a liczba ta stale rośnie. Dbając o user experience maksymalnie ułatwiliśmy przeszukiwanie ofert. Nocleg w Polsce można znaleźć korzystając z interaktywnej mapy, przeglądając listę wszystkich zgłoszonych miejsc lub wpisując bezpośrednio nazwę ulubionego obiektu do wyszukiwarki. Oferty można dodatkowo filtrować według wielu kategorii np. lokalizacji (region/województwo) lub charakteru danego miejsca np. agroturystyka, uzdrowiska, spa, sport etc. Co szczególnie ważne POT weryfikuje noclegi i atrakcje turystyczne w Polsce zanim trafią do serwisu online.

Serwis www przygotowany przez Inovatica jest promowany m.in. mediach społecznościowych i programach telewizyjnych jak np. Pytanie na śniadanie (TVP 2).

Zakres prac wykonanych przez Inovatica:

  • Analiza UX
  • Projekty graficzne
  • Kodowanie, optymalizacja i analityk
  • Obsługa powdrożeniowa
  • Wydajny hosting z zastosowaniem usługi Load Balancing i serwera zabezpieczającego przed desynchronizacją baz danych

Adres serwisu: https://odpoczywajwpolsce.pl/

 

Jesteś zainteresowany podobnym wdrożeniem? Skontaktuj się z nami:
tel. +48 42 209 18 90 lub office@inovatica.com

 

Aplikacja wspierająca kontrolę i zahamowanie COVID-19

Aplikacja wspierająca kontrolę i zahamowanie COVID-19

Przygotowaliśmy narzędzie, które skutecznie wspiera zarządzających dużymi obiektami (lotniska, dworce, handel). Aplikacja ułatwia kontrolę i zahamowanie rozprzestrzeniania się COVID-19  w miejscach publicznych. Rozwiązanie bazuje na naszych doświadczeniach ze współpracy z lotniskiem Chopina i PGE Stadionem Narodowym w Warszawie.

 

Korzyści

Aplikacja pomaga w realizacji rządowych rozporządzeń i zaleceń GIS przez:

✅ Monitorowanie liczby osób w obiekcie – ustalanie limitu bezpieczeństwa.

✅ Monitorowanie zagęszczenia/grupowania się odwiedzających obiekt.

✅ Monitorowanie stref wyłączonych z użytkowania,  w tym obowiązkowych izolatek COVID.

 

Technologia

✅ Ilość odwiedzających oraz ich przemieszczanie się monitoruje aplikacja instalowana w telefonie oraz czujniki rozmieszczone w obiekcie.

Aplikacja i czujniki (beacony) komunikują się przez bluetooth.

W przypadku naruszenia zaleceń sanitarnych zarządzający otrzymuje natychmiastowy alert.

 

Dane i bezpieczeństwo

Zarządzający otrzymuje dane o odwiedzających w czasie rzeczywistym oraz w ujęciu czasowym (heatmapy).

Dane odwiedzających są anonimizowane i przetwarzane w bezpieczny sposób, zgodnie z RODO.

 

Pobierz prezentację: Oferta aplikacja hamująca COVID-19 
lub od razu skontaktuj się z naszym biurem, by poznać więcej szczegółów.

InovaticaAGV dołącza do akceleratora 5G

InovaticaAGV dołącza do akceleratora 5G

W Łodzi ruszył akcelerator dla firm oferujących produkty i usługi wykorzystujące sieć 5G. Opracowane przez nas autonomiczne wózki widłowe zyskają dzięki temu szansę na testy w halach magazynowych i produkcyjnych globalnych firm.

 

InovaticaAGV to startup wydzielony z softwarehouse Inovatica w celu wprowadzenia na rynek autonomicznych wózków widłowych (AGV). Prace rozwojowe, prowadzone w naszym łódzkim laboratorium technicznym, pozwalają już na komercjalizację produktu. Aby sprawdzić jak nasze prototypy poradzą sobie w warunkach codziennej działalności złożyliśmy aplikację do: S5 – Akcelerator Technologii 5G. Dziś zostaliśmy oficjalnie potwierdzeni jako jego uczestnicy.

 

Dostanie się do programu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to dla nas duże wyróżnienie. O udział w akceleratorze starało się ponad 100 firm z Polski, ale również z Irlandii, Czech czy Indii. – Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję współpracować z przemysłem działającym na terenie ŁSSE. Sieć 5G pozwali naszym wózkom agv osiągać jeszcze lepsze rezultaty. W przyszłości pozwoli ona na wzajemne komunikowanie się pojazdów między sobą, automatyzację procesu przydzielania im zadań, zdalną diagnostykę i jeszcze pełniejszą integrację z systemami WMS. Ponadto uwolniony zostanie potencjał analityki, pozwalający na optymalizację procesów logistycznych w czasie rzeczywistym – ocenia Bogumił Zięba, CEO Inovatica.

Wózki InovaticaAGV

Autonomiczne wózki widłowe (AGV) realizują swoje zadania korzystając autorskiego oprogramowania InovaticaAGV, a poruszanie się właściwą drogą umożliwia im laserowa nawigacja, czujniki zbliżania i kamery. AGV jako pojazdy transportu wewnętrznego świetnie sprawdzają się tam gdzie istnieje duża liczba zadań o powtarzalnym charakterze np. transport palet z magazynu na zaplecze produkcyjne. Co ważne pojazdy AGV mogą pracować w warunkach niekorzystnych dla człowieka jak np. hałas, niska temperatura czy brak światła. Dlatego są one uznawane za jeden z kluczowych elementów trwającej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0), a ich potencjał dodatkowo zostanie wzmocniony przez sieć 5G.

 

Duże nadzieję związane z wdrażaniem nowej technologii wiąże również Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, który brał udział w konferencji inaugurującej działanie akceleratora: W Łodzi tworzy się zagłębie 5G i mam nadzieję, że będzie to nasza dolina technologiczna. Miasto ma do tego potencjał i odpowiednie zaplecze. Liczę, że wkrótce zobaczymy pierwsze efekty przemysłowych wdrożeń.

Akcelerator 5G

Łódź rzeczywiście nadaje tempo obszarowi 5G. Swoją sieć komercyjną dla konsumentów uruchomiła tu sieć Plus, a swoją sieć 5G dla celów badawczych 14 maja uruchomi Politechnika Łódzka. Zdaniem Agnieszki Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE te zadania wzajemnie się uzupełniają: Sieć telefonii ruszyła z 5G dla konsumentów, projekt Politechniki kierowany jest głównie do naukowców, a nasz akcelerator to wprowadzenie tej technologii do przemysłu. Będziemy z tym pierwsi w Polsce.

Zainteresowanie wprowadzaniem rozwiązań bazujących na 5G potwierdza Dr. Thorsten Störmer, Dyrektor Zarządzający Miele Technika Sp. z o.o. – Do działań pilotażowych wybraliśmy dwie fabryki, jedną w Łódzkiem i drugą w Niemczech. Szczególnie interesujące jest dla nas połączenie masowe IoT (Internet of Things) z AI (artificial intelligence), co pozwoli zarządzać procesami w fabrykach w czasie rzeczywistym. Chcemy również by dzięki czujnikom fabryka miała swoje bliźniaka w świecie cyfrowym. Pozwoli to szybkie i wiarygodne symulacje, zaawansowaną analitykę i wiele innych korzyści.

 

Dołączenie do akceleratora to dopiero początek. Przed nami rozmowy dotyczące wyboru partnera biznesowego, z którym będziemy testowali nasze prototypy. Mamy również szansę na finansowe wsparcie prowadzonych prac badawczo – rozwojowych. O efektach naszej współpracy na pewno przeczytacie na blogu i w naszych mediach społecznościowych:

Facebook

LinkedIn

Inventors Forum w San Diego

Inventors Forum w San Diego

W dniu 10.01.2019r. braliśmy udział w evencie technologicznym z produktem koszulka EKG, Lokalizacyjna Wielokanałowa Platforma Komunikacji z Klientem  oraz Transitart.
Inventors Forum w San Diego to wydarzenie, w którym biorą udział wynalazcy, inżynierowie, artyści i przedsiębiorcy. Jego celem jest edukowanie, promowanie innowacyjnych projektów i produktów.  Zostaliśmy zaproszeni do San Diego Inventors Group – organizacji non-profit pomagającej wynalazcom w opracowywaniu i wprowadzaniu ich pomysłów, a także w poruszaniu się po ścieżce ochrony i komercjalizacji własności intelektualnej.

 

Przedstawiamy krótką relację fotograficzną: