Inovatica dołącza do akcji Młodzi w Łodzi

Inovatica dołącza do akcji Młodzi w Łodzi Logo Młodzi w Łodzi

Młodzi w Łodzi

Młodzi w Łodzi to program wspierający karierę i edukację młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z Łodzią. Inovatica dołącza do niego jak pracodawca z branży IT i firma zapraszająca na bezpłatne szkolenia.

 

Szkolenia i wsparcie dla studentów

Projekt prowadzony przez Urząd Miasta Łodzi i działających w mieście pracodawców cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Z programu co roku korzystają tysiące łódzkich studentów, stronę akcji co miesiąc odwiedza prawie 20 tysięcy niepowtarzalnych użytkowników, a baza newslettera liczy ponad 9,5 tysiąca subskrybentów.  Studiujący w Łodzi mogą liczyć na wiele przywilejów i ułatwień w planowaniu swojej kariery. Do najważniejszych należą:

 • Akademickie i Uniwersyteckie Targi Pracy, Salon Maturzystów
 • Staże i praktyki u najlepszych pracodawców
 • Programy stypendialne
 • Bezpłatne szkolenia
 • Drzwi otwarte u pracodawców

Darmowe szkolenia Młodzi w Łodzi

Darmowe szkolenia IT od Inovatica

Dotychczas Inovatica wspierała program współpracując przy wybranych wydarzeniach. Aby współpraca była bardziej efektywna postanowiliśmy formalnie dołączyć do projektu i na dobry początek zaproponować dwa wartościowe szkolenia:

Oficjalny profil Inovatica w projekcie to: https://mlodziwlodzi.pl/inovatica/

Bon turystyczny – serwis www od Inovatica

Bon turystyczny – serwis www od Inovatica

Inovatica zrealizowała i utrzymuje serwis, dla rodziców i firm obsługujących bon turystyczny. To duże wyzwanie, zwłaszcza w kontekście ogromnej grupy docelowej (rodzice ponad 6 000 000 dzieci).

Inovatica Bon Turystyczny serwis www

Serwis ułatwia praktyczne wykorzystanie bonów turystycznych i podzielony jest na dwie strefy: rodzica i przedsiębiorcy. Rodzice mogą w nim poznać zasady przydzielania i korzystania z bonów. Do ich dyspozycji jest również wyszukiwarka gdzie mogą sprawdzić gdzie możliwa jest płatność bonem. W części dla biznesu, właściciele firm mogą sprawdzić jak się dopisać do bazy swoje usługi, które mogą być rozliczane za pomocą bonów.

Portal został zrealizowany na zlecenie i według wytycznych Polskiej Organizacji Turystyki.  Prosta i łatwa nawigacja strony ułatwiają szybkie dotarcie do poszukiwanych informacji. Serwis jest również w pełni dopasowany do urządzeń mobilnych.

 

Obsługa ruchu na www przez CDN

W trakcie konsultacji z zamawiającym byliśmy zgodni, że należy się spodziewać gwałtownego wzrostu ruchu w serwisie gdy bon turystyczny stanie się dostępny. Aby zminimalizować ryzyko niedostępności serwisu w przypadku rosnącego ruchu lub jego nagłych skoków zaproponowaliśmy wykorzystanie usługi  Content Delivery Network (CDN). Odpowiednio dobrany i skonfigurowany CDN znacząco poprawia szybkość ładowania się serwisu oraz jego przepustowość. Dzięki temu, że elementy strony są przechowywane w wielu różnych centrów danych możliwa jest szybka obsługa użytkowników, nawet gdy ich liczba gwałtownie rośnie.

Poniżej prezentujemy jak wyglądał ruch w tygodniu uruchomienia dystrybucji bonów:

Podsumowanie

Grupa docelowa: Rodzice ponad  6 000 000 milionów polskich dzieci.
Termin realizacji: Tak szybko jak to możliwe, realizacja przebiegała w zwinnej metodyce, w tygodniowych sprintach.
Cel: Zapewnić dostępność serwisu i łatwą w odbiorze strukturę informacji.
Dostawca serwisu www: Inovatica

Zakres prac wykonanych przez Inovatica:

 • Współpraca z POT w zakresie analizy UX i projektu graficznego
 • Kodowanie i optymalizacja
 • Obsługa powdrożeniowa
 • Dobór i konfiguracja hostingu z zastosowaniem CDN

Adres serwisu: https://bonturystyczny.polska.travel/

Chcesz zrealizować podobny serwis? Kliknij i opisz swój pomysł.

Odpoczywaj w Polsce – nowy serwis od Inovatica

Odpoczywaj w Polsce – nowy serwis od Inovatica Portfolio Inovatica

Atrakcyjne oferty, bezpieczne noclegi i najpiękniejsze miejsca w Polsce – nowy serwis www od Inovatica pomaga zaplanować udane wakacje.

Utrudnienia w podróżowaniu sprawiły, że wiele osób decyduje się spędzić nadchodzące wakacje w Polsce. Turyści chcą jednak mieć pewność, że pojadą w miejsca pełne atrakcji i jednocześnie bezpieczne. Polska Organizacja Turystyczna, jeszcze w trakcie pandemii COVID-19, zleciła nam przygotowanie portalu ułatwiającego krajowy wypoczynek.

 

Musieliśmy działać bardzo szybko i bardzo efektywnie, by serwis uruchomić na początku czerwca. Założenie było takie, by niezależnie od tego czy zostanie wprowadzony bon turystyczny, istniało gotowe narzędzie ułatwiające rezerwacje noclegów w Polsce. Nowy portal został od podstaw zrealizowany w niecały miesiąc – mówi Mateusz Pilarski, koordynator projektu w Inovatica. – Wyzwaniem był fakt, że z uwagi na bardzo krótki deadline wszystkie procesy tj.: analiza, projektowanie, design, ux, kodowanie i testy musiały być prowadzone niemal równolegle zamiast kaskadowo. Był też okres gdy nasz zespół był rozproszony i pracował zdalnie, ale poradziliśmy sobie i dowieźliśmy oczekiwany efekt w terminie – dodaje Pilarski.

SerwisSerwis www dla turystów, realizacja Inovatica. https://odpoczywajwpolsce.pl/ został zgodnie z planem uruchomiony 5 czerwca. Ma on ogromne znaczenie dla branży turystyczne, którą pandemia dotknęła szczególnie mocno. Anulowano m.in. wiosenną edycję popularnej akcji Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny, a dodatkowo okazało się, że niemożliwy był wypoczynek podczas majówki. Sezon na dobre wystartował więc dopiero w długi weekend w czerwcu.

 

Aktualnie w serwisie znajduje się kilkaset zweryfikowanych przez POT obiektów, a liczba ta stale rośnie. Dbając o user experience maksymalnie ułatwiliśmy przeszukiwanie ofert. Nocleg w Polsce można znaleźć korzystając z interaktywnej mapy, przeglądając listę wszystkich zgłoszonych miejsc lub wpisując bezpośrednio nazwę ulubionego obiektu do wyszukiwarki. Oferty można dodatkowo filtrować według wielu kategorii np. lokalizacji (region/województwo) lub charakteru danego miejsca np. agroturystyka, uzdrowiska, spa, sport etc. Co szczególnie ważne POT weryfikuje noclegi i atrakcje turystyczne w Polsce zanim trafią do serwisu online.

Serwis www przygotowany przez Inovatica jest promowany m.in. mediach społecznościowych i programach telewizyjnych jak np. Pytanie na śniadanie (TVP 2).

Zakres prac wykonanych przez Inovatica:

 • Analiza UX
 • Projekty graficzne
 • Kodowanie, optymalizacja i analityk
 • Obsługa powdrożeniowa
 • Wydajny hosting z zastosowaniem usługi Load Balancing i serwera zabezpieczającego przed desynchronizacją baz danych

Adres serwisu: https://odpoczywajwpolsce.pl/

 

Jesteś zainteresowany podobnym wdrożeniem? Skontaktuj się z nami:
tel. +48 42 209 18 90 lub office@inovatica.com

 

Zastosowanie technologii 5G w Autonomicznych Wózkach Widłowych

Zastosowanie technologii 5G w Autonomicznych Wózkach Widłowych

 

Celem projektu jest zastosowanie technologii 5G w Autonomicznych Wózkach Widłowych (określanego dalej akronimem AWW). AWW jest systemem informatycznym instalowanym na wózki widłowe pozwalającym wózkom widłowym na autonomiczne poruszanie się i przemieszczanie towaru bez udziału człowieka. Istotnym zagadnieniem technicznym tej technologii jest sposób automatycznej dystrybucji zleceń do wózków, komunikacji i koordynacji pracy pomiędzy wózkami, system bezpieczeństwa wózka, czy też zdalny monitoring wózków widłowych. Do wszystkich tych zagadnień niezbędna jest komunikacja sieciowa wózków z serwerami zarządzającymi zleceniami pracy dla wózków, zdalnym systemem bezpieczeństwa, czy też system monitoringu. W tym celu niezbędne jest opracowanie technologii komunikacji pomiędzy serwerami, a wózkami widłowymi, czy też pomiędzy samymi wózkami. Technologia ta ma zapewnić szybką i niezawodną komunikację o dużej przepustowości. Technologia 5G spełnia takie wymagania i została przewidziana do typu zastosowań jak np.: sterowanie robotami w koncepcji Przemysłu 4.0. Projekt ten polega na opracowaniu instalacji pilotażowej, która wykorzysta technologię 5G do sterowania i monitoringu robotów w postaci autonomicznych wózków widłowych w koncepcji automatyzacji procesów przemysłowych.

 

Realizacja projektu trwa od 04.06.2020r. do 02.10.2020r.

 

Projekt realizowany jest wspólnie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. w ramach programu S5- Akcelerator Technologii 5G finansowanego z Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, działanie II.1. Otoczenie biznesu, Poddziałanie II. 1. 2: Profesjonalizacja usług biznesowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie produktu Autonomicznego Wózka Widłowego na rynek poprzez oznakowanie znakiem CE

Wprowadzenie produktu Autonomicznego Wózka Widłowego na rynek poprzez oznakowanie znakiem CE

 

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu w postaci zestawu modernizacyjnego dla Autonomicznego Wózka Widłowego (określanego  akronimem AWW). Zestaw modernizacyjny jest dedykowanym produktem dla wózków widłowych niewyposażonych w funkcje autonomicznej jazdy, czy też autonomicznego wykonywania zadań logistycznych takich jak: transport poziomy, podnoszenie ładunków, holowanie ładunków na przyczepach, czy też składowanie ładunków. Wyposażenie wózków widłowych w tą funkcję drastycznie redukuje ilość niezbędnych operatorów do obsługi wózków widłowych. Projekt ma za zadanie przeprowadzenie procesu oceny ryzyka takiego produktu, dostosowanie techniczne produktu w celu minimalizacji tego ryzyka oraz oznaczanie produktu znakiem CE.
Oznaczanie CE jest wymagane dla każdej maszyny na terenie Polski.

 

Realizacja projektu trwa od 27.05.2020r. do 26.11.2020r.

 

Projekt realizowany jest wspólnie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działanie: 2.5 Programy akceleracyjne.

 

https://www.facebook.com/LodzkaSSE/

 

https://www.facebook.com/startupsparkio/