Aplikacja wspierająca kontrolę i zahamowanie COVID-19

Aplikacja wspierająca kontrolę i zahamowanie COVID-19

Przygotowaliśmy narzędzie, które skutecznie wspiera zarządzających dużymi obiektami (lotniska, dworce, handel). Aplikacja ułatwia kontrolę i zahamowanie rozprzestrzeniania się COVID-19  w miejscach publicznych. Rozwiązanie bazuje na naszych doświadczeniach ze współpracy z lotniskiem Chopina i PGE Stadionem Narodowym w Warszawie.

 

Korzyści

Aplikacja pomaga w realizacji rządowych rozporządzeń i zaleceń GIS przez:

✅ Monitorowanie liczby osób w obiekcie – ustalanie limitu bezpieczeństwa.

✅ Monitorowanie zagęszczenia/grupowania się odwiedzających obiekt.

✅ Monitorowanie stref wyłączonych z użytkowania,  w tym obowiązkowych izolatek COVID.

 

Technologia

✅ Ilość odwiedzających oraz ich przemieszczanie się monitoruje aplikacja instalowana w telefonie oraz czujniki rozmieszczone w obiekcie.

Aplikacja i czujniki (beacony) komunikują się przez bluetooth.

W przypadku naruszenia zaleceń sanitarnych zarządzający otrzymuje natychmiastowy alert.

 

Dane i bezpieczeństwo

Zarządzający otrzymuje dane o odwiedzających w czasie rzeczywistym oraz w ujęciu czasowym (heatmapy).

Dane odwiedzających są anonimizowane i przetwarzane w bezpieczny sposób, zgodnie z RODO.

 

Pobierz prezentację: Oferta aplikacja hamująca COVID-19 
lub od razu skontaktuj się z naszym biurem, by poznać więcej szczegółów.

Zapytanie ofertowe nr 1/2020/2.5

Zapytanie ofertowe nr 1/2020/2.5

Zapytanie ofertowe nr 1/2020/2.5 z dnia 14 maja 2020r.

w ramach  projektu pn. „Wprowadzenie produktu Autonomicznego Wózka Widłowego na rynek poprzez oznakowanie znakiem CE” w związku z ubieganiem się o przyznanie dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój  2014-2020, Oś priorytetowa II:  Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności  B+R+I, Działanie: 2.5 Programy akceleracyjne na zakup usług:

 

1. Przeprowadzenie usługi oceny ryzyka autonomicznego wózka widłowego.

2. Przygotowanie dokumentacji technicznej zgodnie z normami umożliwiającej wystawienie deklaracji CE.

3. Wykonanie poprawek w systemie autonomicznego wózka widłowego zgodnie z przeprowadzoną analizą ryzyka.

4. Zakup niezbędnego sprzętu do dokonania poprawek w systemie.

5. Ponowna ocena ryzyka re-audyt potwierdzający zgodność z normami.

 

Szczegóły zostały umieszczone w załączniku.

 

Zapytanie ofertowe nr 1/2020/2.5

Załącznik nr 1 Formularz ofertowy

Załącznik nr 2 Oświadczenie o powiązaniach osobowych lub kapitałowych

InovaticaAGV dołącza do akceleratora 5G

InovaticaAGV dołącza do akceleratora 5G

W Łodzi ruszył akcelerator dla firm oferujących produkty i usługi wykorzystujące sieć 5G. Opracowane przez nas autonomiczne wózki widłowe zyskają dzięki temu szansę na testy w halach magazynowych i produkcyjnych globalnych firm.

 

InovaticaAGV to startup wydzielony z softwarehouse Inovatica w celu wprowadzenia na rynek autonomicznych wózków widłowych (AGV). Prace rozwojowe, prowadzone w naszym łódzkim laboratorium technicznym, pozwalają już na komercjalizację produktu. Aby sprawdzić jak nasze prototypy poradzą sobie w warunkach codziennej działalności złożyliśmy aplikację do: S5 – Akcelerator Technologii 5G. Dziś zostaliśmy oficjalnie potwierdzeni jako jego uczestnicy.

 

Dostanie się do programu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to dla nas duże wyróżnienie. O udział w akceleratorze starało się ponad 100 firm z Polski, ale również z Irlandii, Czech czy Indii. – Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję współpracować z przemysłem działającym na terenie ŁSSE. Sieć 5G pozwali naszym wózkom agv osiągać jeszcze lepsze rezultaty. W przyszłości pozwoli ona na wzajemne komunikowanie się pojazdów między sobą, automatyzację procesu przydzielania im zadań, zdalną diagnostykę i jeszcze pełniejszą integrację z systemami WMS. Ponadto uwolniony zostanie potencjał analityki, pozwalający na optymalizację procesów logistycznych w czasie rzeczywistym – ocenia Bogumił Zięba, CEO Inovatica.

Wózki InovaticaAGV

Autonomiczne wózki widłowe (AGV) realizują swoje zadania korzystając autorskiego oprogramowania InovaticaAGV, a poruszanie się właściwą drogą umożliwia im laserowa nawigacja, czujniki zbliżania i kamery. AGV jako pojazdy transportu wewnętrznego świetnie sprawdzają się tam gdzie istnieje duża liczba zadań o powtarzalnym charakterze np. transport palet z magazynu na zaplecze produkcyjne. Co ważne pojazdy AGV mogą pracować w warunkach niekorzystnych dla człowieka jak np. hałas, niska temperatura czy brak światła. Dlatego są one uznawane za jeden z kluczowych elementów trwającej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0), a ich potencjał dodatkowo zostanie wzmocniony przez sieć 5G.

 

Duże nadzieję związane z wdrażaniem nowej technologii wiąże również Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, który brał udział w konferencji inaugurującej działanie akceleratora: W Łodzi tworzy się zagłębie 5G i mam nadzieję, że będzie to nasza dolina technologiczna. Miasto ma do tego potencjał i odpowiednie zaplecze. Liczę, że wkrótce zobaczymy pierwsze efekty przemysłowych wdrożeń.

Akcelerator 5G

Łódź rzeczywiście nadaje tempo obszarowi 5G. Swoją sieć komercyjną dla konsumentów uruchomiła tu sieć Plus, a swoją sieć 5G dla celów badawczych 14 maja uruchomi Politechnika Łódzka. Zdaniem Agnieszki Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE te zadania wzajemnie się uzupełniają: Sieć telefonii ruszyła z 5G dla konsumentów, projekt Politechniki kierowany jest głównie do naukowców, a nasz akcelerator to wprowadzenie tej technologii do przemysłu. Będziemy z tym pierwsi w Polsce.

Zainteresowanie wprowadzaniem rozwiązań bazujących na 5G potwierdza Dr. Thorsten Störmer, Dyrektor Zarządzający Miele Technika Sp. z o.o. – Do działań pilotażowych wybraliśmy dwie fabryki, jedną w Łódzkiem i drugą w Niemczech. Szczególnie interesujące jest dla nas połączenie masowe IoT (Internet of Things) z AI (artificial intelligence), co pozwoli zarządzać procesami w fabrykach w czasie rzeczywistym. Chcemy również by dzięki czujnikom fabryka miała swoje bliźniaka w świecie cyfrowym. Pozwoli to szybkie i wiarygodne symulacje, zaawansowaną analitykę i wiele innych korzyści.

 

Dołączenie do akceleratora to dopiero początek. Przed nami rozmowy dotyczące wyboru partnera biznesowego, z którym będziemy testowali nasze prototypy. Mamy również szansę na finansowe wsparcie prowadzonych prac badawczo – rozwojowych. O efektach naszej współpracy na pewno przeczytacie na blogu i w naszych mediach społecznościowych:

Facebook

LinkedIn

Inventors Forum w San Diego

Inventors Forum w San Diego

W dniu 10.01.2019r. braliśmy udział w evencie technologicznym z produktem koszulka EKG, Lokalizacyjna Wielokanałowa Platforma Komunikacji z Klientem  oraz Transitart.
Inventors Forum w San Diego to wydarzenie, w którym biorą udział wynalazcy, inżynierowie, artyści i przedsiębiorcy. Jego celem jest edukowanie, promowanie innowacyjnych projektów i produktów.  Zostaliśmy zaproszeni do San Diego Inventors Group – organizacji non-profit pomagającej wynalazcom w opracowywaniu i wprowadzaniu ich pomysłów, a także w poruszaniu się po ścieżce ochrony i komercjalizacji własności intelektualnej.

 

Przedstawiamy krótką relację fotograficzną:

 

 

 

Meetnight w Poznaniu

Meetnight w Poznaniu

W dniu 08.12.2018r. braliśmy udział w wydarzeniu Meetnight z produktem Lokalizacyjna Wielokanałowa Platforma Komunikacji z Klientem oraz Transitart.        W ramach wydarzenia odbyliśmy rozmowy z partnerami biznesowymi, które mamy nadzieję, że wkrótce zaowocują wspólną  współpracą nad naszymi produktami.

 

Przedstawiamy krótką relację fotograficzną: